Z MYŚLĄ O PACJENTACH

Pierwsza wizyta

Istotne informacje jak powinniśmy przygotować się do konsultacji trychologicznej.

Niezależnie od problemu i celu wizyty są rzeczy które mogą mocno zaburzyć przebieg wizyty.

Z pozoru oczywiste rady… ale czy jednak?

  1. Nie myj głowy przez co najmniej 12h przed konsultacja. Wiem że większość z nas myśli odwrotnie. No bo jak można np. nie umyć zębów przed wizytą u dentysty? Otóż trycholog chce zobaczyć jak skóra głowy zachowuje się na co dzień, jak dużo łoju produkuje, poziom keratynizacji. Myjąc głowę przed wizytą zaburzamy ten obraz.
  2. Nie wykonuj skomplikowanych fryzur przed wizytą. Wszystko co upniemy w nasze włosy będzie musiało zostać rozpuszczone. Rozchylenie przedziałka w jednym lub dwóch miejscach nie wystarcza.
  3. Nie używaj lakierów, gum, past do modelowania. Często tuszujemy odrosty i ubytki preparatami maskującymi lub mikrowłóknami. To również zaburza obraz trichoskopii. Tuszujemy problem który Trycholog ma za zadanie dokładnie zbadać.
  4. Jeśli posiadasz starsze wyniki badań warto spakować je ze sobą na wizytę! Wyniki krwi mówią o stanie TU i TERAZ! Jednak w przypadku łysienia telogenowego czynnik indukujący wypadanie włosów zadziałał nawet 3-4 miesiące wcześniej. Poprzednie badania mogą pomóc w diagnostyce więc zabierajmy je ze sobą i nie wyrzucajmy tego typu dokumentacji.
  5. Przygotuj listę przyjmowanych leków i suplementów. Podczas konsultacji przekaż informacje dotyczące obecnej pielęgnacji skóry i włosów.